Hamilelikte Cilt Bakımınızda Neler Yapmalısınız?

Bir kadının en önemli, engüzel dönemlerinden olan hamilelikte cildimizin bakımı önemlidir. Önümüzde uzun bir dokuz ay var..Bunu takip eden loğusalık dönemi…Eğer ; hamile kalmadan da deri hastalıklarından birine sahipsek (sedef, mantar, kontakt dermatit ) bu sürece girmeden önce uzman bir hekimle görüşüp hastalığımızla ilgili önlemleri almalıyız. Bazen bu dönem de bu tür hastalıklarda artış yaşanabilir.

Estetisyenlik Kursu Seçerken Nelere Dikkat Edilmeli?

Hizmet sektöründe uzmanlık bilgisine verilen önemin artmasıyla günümüzde oldukça popüler mesleklerden biri olan estetisyenlik ya da güzellik uzmanlığı için de uzmanlık bilgi ve becerisi daha titizlikle irdelenir olmuştur. Sektörde giderek artan güzellik kuruluşları müşteri memnuniyeti ve kaliteli hizmet açısından en iyi olan estestisyeni aramakta ve buna göre belirli kriterler belirlemektedir.

Helichrysi Flos (Ölmez Otu)

Parlak sarı renkli saplarında kitin tipi bileşikler de taşımaları sebebiyle hiç bozulmadan yıllarca kalabilen ve bu sebeple özellikle köy odalarında duvarlara asılan Helichrysum türleri, halk arasında çok güzel bir adla “ölmez çiçek” olarak bilinmektedirler. Bu türler Türkiye’de ölmez çiçek adının yanında farklı bölgelerde arı çiçeği, leblebi çiçeği, altın otu, kudama çiçeği, herdem taze, güve otu, güneş çiçeği, mantuvar çiçeği gibi adlarla da tanınmaktadır.

Cilt Sorunlarımızla Savaşma Vakti

Cilt sorunlarımızla savaşma zamanı güzel bir yaz mevsiminden sonra, kış mevsimine hoşgeldin deme zamanı geldi….Kış mevsimi demek ; daha fazla kapalı alanda zaman geçirme ( hemde klimalı nemsiz ortamlar), daha fazla soğuk ve rüzgara maruz kalma demekderimiz yaşayan bir organ… Her mevsim şartlarına göre değişip, farklılaşıyor…İşte buna paralelde ihtiyaçları değişiyor. Eğer gerçekten sağlıklı bir cilde sahip olmak istiyorsak; mevsimin tam başındayken cilt uzmanımızdan randevu alma zamanımız gelmiş demektir.

Kereviz Suyu

Siz de sosyal medyada zaman geçiriyor ve sağlıklı beslenmeye ilgi duyuyorsanız gün içinde birçok sayfada kereviz suyu içeren karışımlar görebilirsiniz.

Evde Cilt Bakımı Nasıl Yapılır?

Pratik bir cilt bakımı herkes için kolaylık sağladığı kadar alışkanlık haline döndüğü zaman günlük hayatta kişiyi çok fazla uğraştırmadan sağlıklı bir cilde sahip olmasını sağlar. Bu bakımdan evde uygulanabilecek temel bir cilt bakımı aslında gereksinim olmaktadır.

Zerdeçallı Latte Nasıl Yapılır ve Zerdeçalın Yararları?

Sıcak latte soğuk havalar için mükemmeldir, kış mevsimini hissetmenize yardımcı olacak şeylerden biridir. Biz bu lezzeti antioksidan kaynağı zerdeçal ile denedik ve ortaya lezzetli bir içecek çıktı.

Leke tedavileri için en uygun zaman ne zamandır?

Leke; deriye rengini veren ‘’melanin ‘’ denen pigment maddesinin çeşitli nedenlerle gereğinden fazla üretilmesiyle oluşur. Bu nedenler arasında en çok zararlı güneş ışınlarını, hormonal değişimleri, gebeklik sürecini ve yanlış kozmetik kullanımını sayabiliriz.

Diyabet ve Diyabetik Fırında Kabak Tatlısı Tarif

Diyabet hastalığına sahip olan insanların beslenmelerinin en önemli detayı yiyeceklerin doğru miktarlarda ve sağlıklı olanın yenilmesidir. Hassas ölçülerle tüketilen yiyecekler, öğün atlanmadan uygulanacak bir diyet programıyla bir araya gelince şeker seviyesi ve buna bağlı olarak kontrol altında tutulması gereken beden kitle indeksi oranlarında bir denge sağlanabilir.

Meme Kanserinde Beslenme ve Fitoterapi

Sağlıklı beslenme diğer kanser türlerinde olduğu gibi meme kanserinden korunmada büyük öneme sahiptir. Dünya Sağlık Örgütü de hatalı beslenme ve şişmanlığın kansere yol açan faktörlerden en önemlisi olduğunu belirtmektedir. Diğer tüm kanserlerde olduğu gibi, meme kanserinden de korunmak için dikkat edilmesi geren en önemli konu ideal kilonun korunmasıdır.

Beslenmede Lifin Önemi

Lif, vücudun sindiremeyeceği bir karbonhidrat türüdür. Karbonhidratların çoğu şeker moleküllerine ayrılsada, lif şeker moleküllerine parçalanamaz ve bunun yerine sindirilmemiş vücuttan geçer. Lif, vücudun şeker kullanımını düzenlemeye yardımcı olur, açlığı ve kan şekerini kontrol altında tutmaya yardımcı.

Antioksidan Çorba

Hava değişimiyle beraber kendimizi hastalıklardan korumak aynı zamanda da formda kalmak için harika bir kış çorbası tarifi ! Koyu yeşil yapraklı sebzeler K, A ve C vitamini, magnezyum, kalsiyum ve fosfor açısından zengin ayrıca iyi bir lif kaynağıdırlar. Siz de hazır kış yaklaşırken antioksidan çorbayı menünüze ekleyip hem vücut direncinizi yüksek tutabilir hem de formunuzu koruyabilirsiniz.

Lösemi Nedir?

Çocukluk çağındaki kanser vakalarının %35'ini lösemiler oluşturur ve birinci sıradadır. Lösemiler hücre cinsine göre ALL (Akut Lenfoblastik Lösemi) ve AML (Akut Myeloblastik Lösemi) olmak üzere 2 ana gruba ayrılır. Kendi içlerinde de alt sınıflar tanımlanabilir. Türkiye’de her yıl 16 yaşın altında 1200-1500 yeni lösemili çocuk vakası bildirilmektedir.

Diyet Aşure Tarifi

Muharrem ayı ile neredeyse her evde pişen Aşure içerisine konulan kuru baklagiller, kuru meyveler, tahıllar, kuru yemişler ile oldukça besleyici bir tatlıdır. Aynı zamanda bol miktarda posa da içeren bu tatlı tokluk hissi verir ve sindirim sistemini düzenler.Aşure zengin içeriği ile ayrıca bol miktarda demir, çinko, B vitaminleri, E vitamini, kalsiyum, omega-3 yağ asitleri ihtiva eder. Bitkisel protein kaynağı da olan aşure, vücudun ihtiyacı olan protein, yağ ve karbonhidrat öğelerini karşılar.

Okul Döneminde Beslenme

Okul günleri çocukların evlerinden uzaklaşıp bireyselleştiği ilk zamanlardır. Dolayısıyla evden uzak oldukları için çocuklar besin seçimleri konusunda okul arkadaşları, öğretmenleri hatta sosyal medyadan etkilenebilirler.

Yeteri Kadar Su Tüketiyor musunuz?

Vücudumuzun su içeriği yaş,cinsiyet,boy uzunluğu ve gün içinde yaptığımız fiziksel aktiviteye göre değişir.Çocukların vücudunun su oranı %70,yeni doğan bebekte ise %90’dır.Yaş ilerledikçe suyun yerini yağ dokusu almaya başlar.Dolayısıyla yaş ilerledikçe suyu daha çok tüketmek gerekir.Yetişkinlerde vücut su oranı %60,yaşlılarda ise %50dir.

Cilt Lekelerinde Thulium Lazer

Cilt lekelerini gidermeye yönelik yaptığımız lazer uygulamaları temel olarak lekelerin bölünmesi, parçalanması prensibine dayanır. Lavieen Thulium Leke Lazeri, diğer lazer uygulamalarından farklı olarak ciltte kontrollü ufak zedelenmeler oluşturup, kişinin vücüdundaki makrofaj denilen hücrelerin sorunlu bölgeye yönlendirilmesi prensibine dayanır. Thulium lazerin etkisin arkasında yatan sebep kişinin kendi vücudundaki yenileyici ve iyileştirici hücrelerin tetiklenmesi hedefidir. Thulium lazeri cilt lekelerinin tedavisi, yanık ve akne skarı, anti-aging tedavisi ve ince kırışıklıkların tedavisinde kullanılabilmekte ve olumlu etkileri ilk seanstan itibaren izlenmektedir.
x

Bilgi Talep Formu

Mesajınız Başarıyla Gönderilmiştir
Mesajınız gönderilirken bir hata ile karşılaşıldı.
Lütfen daha sonra tekrar deneyiniz
5 Dk içerisinde en fazla 3 gönderim yapabilirsiniz
* Ekibimizin size özel deyatlı bilgi verebilmesi için dilerseniz fotoğrafınızı ekleyebilirsiniz
+90 (232) 388 28 88
info@netspoliklinigi.com.tr