Nets Blog | Nets - Güzellik ve Estetik için

Paris Işıltısı

Son günlerde danışanlarımızın bize sıklıkla sordukları uygulamalardan biri olan NCTF 135 HA yani nam-ı değer ‘Paris Işıltısı’ ürününü 5 soruda dermatoloji uzmanımız Dr. Sinem Karaca’ya sorduk.

Estetik Yüz İçin Dolgu Uygulaması

Estetik yüz uygulamalarında en sık tercihlerimizden biri olan dolgular, hyaluronik asit ve çeşitli kombinasyonlarıni içeren fabrikasyon ürünlerdir. Dolgular tek kullanımlık enjektörler ile gelir ve kişiye özel uygulama yapılır. Muayenehane ortamında en sık dudak dolgunlastirma, göz altı aydınlatma, yerleşmiş çizgilerin altının doldurulması, elmacık yükseltme ve çene hattı belirginlestirme (jawline) olarak sıralanabilir.

Kırmızı Yüz ve Tedavisi

Her sabah uyandığımızda ve aynaya baktığımızda yüzümüzü inceleriz. Oradaki renk değişiklikleri ilk olarak dikkatimizi çeker ve nedeninin ne olabileceğine dair fikir yürütürüz. Ardından işi uzmanında bırakmaya karar verip dermatolog ile olan buluşmamızda kafamızdaki soruların cevabını ararız.

Ödemi Azaltmanın 6 Yolu

Sabah yüzünüz şiş uyanıyorsanız, yüzükleriniz olmuyorsa; akşama doğru ise ayakkabılarınıza, pantolonlarınıza sığmakta zorluk çekiyorsanız sizde ödem sorunu yaşıyor olabilirsiniz. Peki ödem nedir? Ödem dokularda aşırı biriken sudur. Pek çok nedene bağlı gelişebilir. Böbrek, kalp, karaciğer hastalığı, kullanılan bazı ilaçlar, varis ve lenf ödem bunlardan bazılarıdır. Ancak altta yatan bir rahatsızlığınız yoksa hayatınızda yapacağınız küçük değişikliklerle bu sorunu çözebilirsiniz.

Kalıcı Makyaj Hakkında Bilinmesi Gereken 5 Şey

Kalıcı makyaj kişiye özel tek kullanımlık micro iğneler yardımı ile bitki köklerinden elde edilen organik pigmentlerin derinin hemen altına gönderilmesi işlemidir. Kalıcı makyaj uygulaması yaptırmaya karar vermeden önce bilinmesi ve dikkat edilmesi gerekenleri 5 madde ile sizler için toparladık. Kalıcı makyaj hakkında bilinmesi gerekenleri öğrendikten sonra yaptıracağınız işlemler çok daha sağlıklı ve güvenli olacaktır. Microblading,pudralama,dipliner-eyeliner,dudak renklendirme işlemlerinin tamamı kalıcı makyaj olarak adlandırılır.

Mikrobiyota: İyi ve Kötü Bakteriler

Sağlıklı bir yaşamın temel unsurunun sağlıklı bir bağırsak florasından geçiğini her geçengün daha iyi anlıyoruz. Bağırsaklarımıza yerleşmiş olarak bulunan iyi ve kötü bakteriler artık mikrobiyota ile isimlendirilmektedir.

Radyofrekans Uygulamalarının Deri Üzerindeki Etkileri Nelerdir?

Rradyofrekans; estetik de, girişimsel bir uygulama yapmadan (cerrahi bir uygulama olmadan) sonucunu kısa sürede gördüğümüz bir uygulamadır.Radyofrekans uygulamalardan sonra hemen sosyal hayata dönülebilmesi, deri üzerinde ciddi endikasyonlar yaratmaması radyofrekans uygulamalarına ilgiyi arttırmıştır.

Sivilcelerimizi Neden Sıkmamalıyız?

Yıllardır bize en çok sorulan sorulardan biri de “sivilcelerimizi neden sıkmamalıyız?” Akne günümüzde en çok görülen, hepimizin en az bir kez yaşadığı cilt rahatsızlığının adıdır. Halk dilinde sivilce olarak bilinen aknenin en basit ‘’sivilce tedavi protokolü’’; içi irinle dolu, şişkin kırmızı çevre edinmiş aknemizden elimizi çekmek olacaktır.

Lazer Epilasyonu Hangi Mevsim Yaptırmalıyız?

Hem kadın hem erkek için ihtiyaç olarak karşımıza gelen uygulamalardan biri olan lazer epilasyon ne zaman yaptırılmalıdır?Gerekliliğinin yazın hissettiğimiz lazer epilasyonda başarının en çok sağlanacağı aylar kış aylarıdır. Peki neden yazın değil de kışın lazer epilasyon uygulamasında daha başarılı olunacaktır?

Estetik Tıp Alanında Devrim: Ameliyatsız Estetik Uygulamaları

Estetik Tıp Alanında Devrim: Ameliyatsız Estetik Uygulamaları

Saç Dökülmelerine Veda “Saç Ekiminde Son Trend FUE Yöntemi”

Saç Dökülmelerine Veda “Saç Ekiminde Son Trend FUE Yöntemi”

Yazın cilt bakımı nasıl olmalı?

Yaz mevsiminde cilt bakımı en sevdiğimiz mevsim; pırıl pırıl bir yaz mevsimine merhaba demek üzereyiz. Biliyoruz ki her mevsimin cilt bakım rutini farklı.

Beslenmeyle Kanser Riskini Nasıl Önleyebilirsiniz?

Kanseri tedavi edecek veya önleyecek hiçbir sihirli yiyecek veya diyet bulunmamasına rağmen, diyetiniz de dahil olmak üzere yaşam tarzınız hastalığa yakalanma riskinizi azaltmada büyük bir fark yaratabilir.

Yeteri Kadar Su Tüketiyor musunuz?

Vücudumuzun su içeriği yaş,cinsiyet,boy uzunluğu ve gün içinde yaptığımız fiziksel aktiviteye göre değişir. Çocukların vücudunun su oranı %70, yeni doğan bebekte ise %90’dır.

Fit Salep

Orkide familyasının bir türü olan biçim olarak otsu bir bitkidir ve tel kök özelliklerini taşımaktadır. Kök bölgesinde iki adet yumrusu bulunur ve bu yumrular toprak altından çıkarıldıktan sonra dövülüp kurutularak toz haline getirilir.

Selülit Nedir ve Dermaheal LL Selülit için Etkisi?

Üst derinin hemen altındaki canlı tabakada metabolik ve kalıtımsal nedenlerle oluşan dolaşım bozukluğu kaynaklı su ve yağ tutulmasıyla gelişen ‘’portakal kabuğu’’ görünümlü oluşumlara selülit denir.

D Vitamini

Özellikle Güneş’in kendini daha az gösterdiği kış günlerinde kendinizi daha yorgun hissediyor, daha zor kilo verdiğinizi düşünüyor, saç dökülmesi gibi şikayetlerden yakınıyorsanız D vitamini değerinizi ölçtürmenizde yarar var.

Kara Mürver Nedir ve Şurup Yapımı Tarifi

Mürver, Adoxaceae familyasına ait çiçekli bitki olan Sambucus ağacının çeşitidir. En yaygın türü, Avrupa mürver ya da kara mürver olarak da bilinen Sambucus nigra’dır .

Dermapen ile Cilt Tedavileri

Dermapen ile cilt gençleştirme; kişinin vücudunun doğal süreçleri olan kolajen ve elastin üretimlerini tetikleyen ve cildin yeniden yapılanmasını sağlayan medikal estetik bir uygulamadır.Dermapen uygulamasıyla, cilde herhangi bir cerrahi bir işlem yapılmadan genç, dinç, parlak ve gergin görünüm sağlanır. Dermapen uygulamasının temel mantığı cilt üzerinde mikro düzeyde görünmeyen binlerce mikro kanal açıp kontrollü bir hasar oluşturup deri altına uygun tedavi serumlarını deri altına bu kanallar yardımıyla göndermektir. Böylece derideki onarıcı mekanizmalar devreye girer ve iyileşme süreci başlatılmış olur.

İş Görüşmelerinde Dikkat Edilmesi Gereken 5 Altın Kural

Araştırmalara göre bir insan karşısındaki insan hakkında 3 saniye içerisinde kendi izlenimlerinden yola çıkarak yargılara varabiliyor ve bu yargılar (yanlış olsa dahi) daha sonraki zamanlarda kolayca değişmiyorlar. İş görüşmelerinde sınırlı bir zamanda kişinin tanımadığı insanlar karşısında kendini anlatması kolay değildir. Bu yüzden iş görüşmelerinde olabildiğince dikkatli davranmak gerekmektedir.

Rooibos Çayı Nedir?

Güney Afrika'da yetişen rooibos çayı, çay severler için lezzetli ve kafeinsiz bir yoldur. Yeşil çaydan yüzde 50 daha fazla antioksidan içerirken; yeşil, siyah ve hatta matcha çayından daha fazla yarar sağlar.Diğer çaylar edinilmiş bir tada sahip olsa da, rooibos çayı bal ve vanilya gibi tatlı, hafif bir lezzete sahiptir.

Evde Cilt Bakımı Nasıl Yapılır?

Pratik bir cilt bakımı herkes için kolaylık sağladığı kadar alışkanlık haline döndüğü zaman günlük hayatta kişiyi çok fazla uğraştırmadan sağlıklı bir cilde sahip olmasını sağlar. Bu bakımdan evde uygulanabilecek temel bir cilt bakımı aslında gereksinim olmaktadır.

Hamilelikte Cilt Bakımınızda Neler Yapmalısınız?

Bir kadının en önemli, engüzel dönemlerinden olan hamilelikte cildimizin bakımı önemlidir. Önümüzde uzun bir dokuz ay var..Bunu takip eden loğusalık dönemi…Eğer ; hamile kalmadan da deri hastalıklarından birine sahipsek (sedef, mantar, kontakt dermatit ) bu sürece girmeden önce uzman bir hekimle görüşüp hastalığımızla ilgili önlemleri almalıyız. Bazen bu dönem de bu tür hastalıklarda artış yaşanabilir.

Helichrysi Flos (Ölmez Otu)

Parlak sarı renkli saplarında kitin tipi bileşikler de taşımaları sebebiyle hiç bozulmadan yıllarca kalabilen ve bu sebeple özellikle köy odalarında duvarlara asılan Helichrysum türleri, halk arasında çok güzel bir adla “ölmez çiçek” olarak bilinmektedirler. Bu türler Türkiye’de ölmez çiçek adının yanında farklı bölgelerde arı çiçeği, leblebi çiçeği, altın otu, kudama çiçeği, herdem taze, güve otu, güneş çiçeği, mantuvar çiçeği gibi adlarla da tanınmaktadır.

Size En Uygun Meslek Edindirme Kursu Hangisi?

İş hayatı gündelik hayat ile bütünleşen rutin eylemlerimizden olmaktadır. Kişinin tüm hayatı boyunca direkt olarak etkileşim içerisinde bulunduğu sosyal bir ortam olan iş hayatı maddi kazanımların yanı sıra kişisel kazanımlar da getirir ve bu yolda çeşitli özveriler ister.

Meslek Edindirme Kurslarının İş Olanakları

Meslek edindirme kursları bilindiği üzere iş gücü taleplerine bağlı olarak ortaya çıkmaktadır. Devlet ve özel sektör yönlendirmeleri doğrultusunda teknik bilgi ve beceri sahibi kişilere bu kurslar aracılığı ile iş bulma imkânı sağlanmaktadır. Pek çok kişi aldıkları teknik bilgi ve beceri geliştiren dersler sonunda sertifika sahibi olabilmektedir.

Estetisyenlik Kursu Seçerken Nelere Dikkat Edilmeli?

Hizmet sektöründe uzmanlık bilgisine verilen önemin artmasıyla günümüzde oldukça popüler mesleklerden biri olan estetisyenlik ya da güzellik uzmanlığı için de uzmanlık bilgi ve becerisi daha titizlikle irdelenir olmuştur. Sektörde giderek artan güzellik kuruluşları müşteri memnuniyeti ve kaliteli hizmet açısından en iyi olan estestisyeni aramakta ve buna göre belirli kriterler belirlemektedir.

Cilt Sorunlarımızla Savaşma Vakti

Cilt sorunlarımızla savaşma zamanı güzel bir yaz mevsiminden sonra, kış mevsimine hoşgeldin deme zamanı geldi….Kış mevsimi demek ; daha fazla kapalı alanda zaman geçirme ( hemde klimalı nemsiz ortamlar), daha fazla soğuk ve rüzgara maruz kalma demekderimiz yaşayan bir organ… Her mevsim şartlarına göre değişip, farklılaşıyor…İşte buna paralelde ihtiyaçları değişiyor. Eğer gerçekten sağlıklı bir cilde sahip olmak istiyorsak; mevsimin tam başındayken cilt uzmanımızdan randevu alma zamanımız gelmiş demektir.

Kereviz Suyu

Siz de sosyal medyada zaman geçiriyor ve sağlıklı beslenmeye ilgi duyuyorsanız gün içinde birçok sayfada kereviz suyu içeren karışımlar görebilirsiniz.

Zerdeçallı Latte Nasıl Yapılır ve Zerdeçalın Yararları?

Sıcak latte soğuk havalar için mükemmeldir, kış mevsimini hissetmenize yardımcı olacak şeylerden biridir. Biz bu lezzeti antioksidan kaynağı zerdeçal ile denedik ve ortaya lezzetli bir içecek çıktı.

Leke tedavileri için en uygun zaman ne zamandır?

Leke; deriye rengini veren ‘’melanin ‘’ denen pigment maddesinin çeşitli nedenlerle gereğinden fazla üretilmesiyle oluşur. Bu nedenler arasında en çok zararlı güneş ışınlarını, hormonal değişimleri, gebeklik sürecini ve yanlış kozmetik kullanımını sayabiliriz.

Diyabet ve Diyabetik Fırında Kabak Tatlısı Tarif

Diyabet hastalığına sahip olan insanların beslenmelerinin en önemli detayı yiyeceklerin doğru miktarlarda ve sağlıklı olanın yenilmesidir. Hassas ölçülerle tüketilen yiyecekler, öğün atlanmadan uygulanacak bir diyet programıyla bir araya gelince şeker seviyesi ve buna bağlı olarak kontrol altında tutulması gereken beden kitle indeksi oranlarında bir denge sağlanabilir.

Meme Kanserinde Beslenme ve Fitoterapi

Sağlıklı beslenme diğer kanser türlerinde olduğu gibi meme kanserinden korunmada büyük öneme sahiptir. Dünya Sağlık Örgütü de hatalı beslenme ve şişmanlığın kansere yol açan faktörlerden en önemlisi olduğunu belirtmektedir. Diğer tüm kanserlerde olduğu gibi, meme kanserinden de korunmak için dikkat edilmesi geren en önemli konu ideal kilonun korunmasıdır.

Beslenmede Lifin Önemi

Lif, vücudun sindiremeyeceği bir karbonhidrat türüdür. Karbonhidratların çoğu şeker moleküllerine ayrılsada, lif şeker moleküllerine parçalanamaz ve bunun yerine sindirilmemiş vücuttan geçer. Lif, vücudun şeker kullanımını düzenlemeye yardımcı olur, açlığı ve kan şekerini kontrol altında tutmaya yardımcı.

Antioksidan Çorba

Hava değişimiyle beraber kendimizi hastalıklardan korumak aynı zamanda da formda kalmak için harika bir kış çorbası tarifi ! Koyu yeşil yapraklı sebzeler K, A ve C vitamini, magnezyum, kalsiyum ve fosfor açısından zengin ayrıca iyi bir lif kaynağıdırlar. Siz de hazır kış yaklaşırken antioksidan çorbayı menünüze ekleyip hem vücut direncinizi yüksek tutabilir hem de formunuzu koruyabilirsiniz.

Lösemi Nedir?

Çocukluk çağındaki kanser vakalarının %35'ini lösemiler oluşturur ve birinci sıradadır. Lösemiler hücre cinsine göre ALL (Akut Lenfoblastik Lösemi) ve AML (Akut Myeloblastik Lösemi) olmak üzere 2 ana gruba ayrılır. Kendi içlerinde de alt sınıflar tanımlanabilir. Türkiye’de her yıl 16 yaşın altında 1200-1500 yeni lösemili çocuk vakası bildirilmektedir.

Diyet Aşure Tarifi

Muharrem ayı ile neredeyse her evde pişen Aşure içerisine konulan kuru baklagiller, kuru meyveler, tahıllar, kuru yemişler ile oldukça besleyici bir tatlıdır. Aynı zamanda bol miktarda posa da içeren bu tatlı tokluk hissi verir ve sindirim sistemini düzenler.Aşure zengin içeriği ile ayrıca bol miktarda demir, çinko, B vitaminleri, E vitamini, kalsiyum, omega-3 yağ asitleri ihtiva eder. Bitkisel protein kaynağı da olan aşure, vücudun ihtiyacı olan protein, yağ ve karbonhidrat öğelerini karşılar.

Okul Döneminde Beslenme

Okul günleri çocukların evlerinden uzaklaşıp bireyselleştiği ilk zamanlardır. Dolayısıyla evden uzak oldukları için çocuklar besin seçimleri konusunda okul arkadaşları, öğretmenleri hatta sosyal medyadan etkilenebilirler.

Cilt Lekelerinde Thulium Lazer

Cilt lekelerini gidermeye yönelik yaptığımız lazer uygulamaları temel olarak lekelerin bölünmesi, parçalanması prensibine dayanır. Lavieen Thulium Leke Lazeri, diğer lazer uygulamalarından farklı olarak ciltte kontrollü ufak zedelenmeler oluşturup, kişinin vücüdundaki makrofaj denilen hücrelerin sorunlu bölgeye yönlendirilmesi prensibine dayanır. Thulium lazerin etkisin arkasında yatan sebep kişinin kendi vücudundaki yenileyici ve iyileştirici hücrelerin tetiklenmesi hedefidir. Thulium lazeri cilt lekelerinin tedavisi, yanık ve akne skarı, anti-aging tedavisi ve ince kırışıklıkların tedavisinde kullanılabilmekte ve olumlu etkileri ilk seanstan itibaren izlenmektedir.
x

Bilgi Talep Formu

Mesajınız Başarıyla Gönderilmiştir
Mesajınız gönderilirken bir hata ile karşılaşıldı.
Lütfen daha sonra tekrar deneyiniz
5 Dk içerisinde en fazla 3 gönderim yapabilirsiniz
* Ekibimizin size özel deyatlı bilgi verebilmesi için dilerseniz fotoğrafınızı ekleyebilirsiniz
0 (232) 388 28 88
info@netsclub.com.tr