Nets - Güzellik ve Estetik için

Cildimizi Bahara Nasıl Hazırlamalıyız?


Merhabalar, ilk cemre düştü! Soğukların geçmeye başlayıp güneşi kucakladığımız bu günlerde cildimizi bahara hazırlamaya hazır mıyız?

Kışın soğuğundan çıkan cilt, fazlasıyla kurumuş, yıpranmış ve ölü hücre biriktirir. Üstüne bir de mevsim değişikliği de eklenince cildimiz isyan edebilir. Kış mevsimi sonrasında özellikle kuruluk, pul pul dökülme, kaşıntı, donukluk, solukluk gibi cilt problemleri ile karşılaşabiliriz.  Peki bu durumu yaşamamamız için nelere dikkat etmeliyiz?  Cildimizin sağlıklı bir görünümde olması için neler yapabiliriz?

Kış aylarında soğuk havanın etkisiyle gerilen, yıpranan ve kuruyan cilt havaların ısınması ile birlikte yağ depolar. Cildimizle ilgilenmediğimiz durumda bu durum çeşitli cilt problemlerine sebep olacaktır bunu önlemenin en kolay yollarından biri cildimizi peeling ya da cilt bakımı yaparak ölü hücrelerden ve siyah noktalardan arındırmak olacaktır. Daha fresh ve sağlıklı bir görünüm kazanmak amacıyla cildimize uzmanlar tarafından önerilecek olan cilt yapımıza uygun bir nemlendirici kullanmalıyız ve her sabah cildinize parmak uçlarınızla masaj yaparak ve kan dolaşımını hızlandırabiliriz.

Dışarıya çıkmadan önce mutlaka güneş koruyucu kullanmalı ve makyaj yapmadan önce güneş koruyucuyu uygulamalıyız. 

Bunun dışında mevsim değişikliklerinde dikkat etmemiz gereken diğer bir nokta ise az yağlı ürünlerle beslenmek olacaktır. Cildinize vitamin ve mineral depolamak için en uygun dönem bahar ayları olup, geçiş mevsiminde cildi hazırlamak için özellikle yeşil çay, maydanoz, taze nane, dereotu gibi detox özellikli yeşillikler tüketmek cildin parlamasına ve dengelenmesine yardımcı olaraktır. Bunun dışında her zaman yağmamız gereken bol su   tekrardan altını çizmeyi unutmayalım…

x

Bilgi Talep Formu

Mesajınız Başarıyla Gönderilmiştir
Mesajınız gönderilirken bir hata ile karşılaşıldı.
Lütfen daha sonra tekrar deneyiniz
5 Dk içerisinde en fazla 3 gönderim yapabilirsiniz
* Ekibimizin size özel deyatlı bilgi verebilmesi için dilerseniz fotoğrafınızı ekleyebilirsiniz
0 (232) 388 28 88
info@netsclub.com.tr