En Popüler Cerrahi Olmayan Uygulamalar! | Nets - Güzellik ve Estetik için

En Popüler Cerrahi Olmayan Uygulamalar

 

Öncelikle yıllardır popülerliğini kaybetmeyen ve aynı şekilde devam edecek olan iki uygulamanın altını çizmeliyiz. Botoks ve dolgu ...

Botoks Uygulaması

Botoks öncelikle mimiklerimizin meydana getirdiği kırışıklıkları ortadan kaldırmaya yönelik bir işlem olmasının yanında günümüzde terleme, saç dökülmesi gibi sorunlar içinde etkili bir uygulamadır.

Herkes aynı mimikleri aynı sıklıkla yapmaması, cilt kalınlıklarının ve yapısının farklı olması cilt noktalarında kırışıklık meydana getirmede yaş ve yer farklılığı oluşmaktadır. Kaşlarını çatma eğiliminde olan kişilerde 20 yaşında bile kaş arası çizgileri oldukça belirgin hale gelebilir. Gözlerini kısarak gülümseyen veya gözleri güneşe çok hassas olduğu için sürekli gözleri kısık olan kişilerde çok erken yaşlarda kazayağı denilen çizgilenmeler oluşabildiği gibi konuşurken alın kaslarını çok kullanan kişilerde alında yatay çizgilenmeler oluşabilir. Bazı kişilerde yaşlanmaya bağlı, bazılarındaysa genetik nedenlerle kaş kenarlarında düşüklük olabilir. Bu gibi sorunların hepsi botoks yöntemiyle ortadan kaldırılmaktadır.

Peki botoksun etkisi nedir? Nasıl meydana gelmektedir? Mimiklerinizi oynadığı bir noktanın devamlı uyarıldığını ve aynı şekilde hareket ettiğini düşünün bunun sonucunda olan bir iz işte botoks bu uyarıyı bloke ederek zaman içerisinde oluşan izi ortadan kaldırarak kırışıklığı engelliyor. Yani botoks mimiklerimizi dondurma işlemidir. Bu, bir felç değil. Botoks ilk yaptırdığımızda 4-5 ay etkisi sürerken, tekrarlandığı taktirde etkisinin de uzadığı görülmektedir. İşlemler tabi ki doktorumuzun kontrolünde gidilmelidir.

Dolgu Uygulaması

Yaş ilerlemesi ile oluşan kırışıklık, yüzü şekillendirmek, dolgunlaştırmak yüzde bir oran oluşturmak için kullanılan diğer popüler uygulamalardan biri de dolgudur.
Bu yöntemde vücudun doğal maddelerinin eşdeğerleri cilt altına enjekte edilir.

Dolgu maddesi olarak en sık kullanılan ürün hyalüronik asittir. Hyalüronik asit doğal şekerdir ve insan vücudunda, tüm canlılarda olduğu gibi doğal olarak bulunur. Hyalüronik asit kendi hacminden bin kat fazla su tutabilir ve enjekte edildiği yerde uzun süre şeklini muhafaza edebilir, bu yüzden çok ideal ve en çok tercih edilen dolgu maddesidir, kozmetik ürünlerde çok sık kullanılır.

Vücutta zaten doğal olarak bulunan bu madde alerji yapmaz, kendi kimyasal maddesinin belirgin bir yan etkisi ve riski yoktur.

Dolgu; burun kanatlarından dudak yan taraflarına uzanan çizgiler (nazolabial çizgiler), dudak kenarlarından aşağıya inen çizgiler (marionette çizgiler),
dudak üstündeki mimik çizgileri (perioral çizgiler), dudak dolgunlaştırma ve kontürü, elmacık kemiği ve yanak dolgunlaştırılması, göz çevresindeki kırışıklıklar, alındaki kırışıklıkları için uygulanmaktadır.

Dolgu yapıldığı anda hemen sonuç verir ve sonucu görmek için beklemek gerekmez, ancak uygulamadan yaklaşık 10 gün sonra cilde iyice oturması ile daha ideal görünümüne ulaşır.

x

Bilgi Talep Formu

Mesajınız Başarıyla Gönderilmiştir
Mesajınız gönderilirken bir hata ile karşılaşıldı.
Lütfen daha sonra tekrar deneyiniz
5 Dk içerisinde en fazla 3 gönderim yapabilirsiniz
* Ekibimizin size özel deyatlı bilgi verebilmesi için dilerseniz fotoğrafınızı ekleyebilirsiniz
0 (232) 388 28 88
info@netsclub.com.tr