Estetik Yüz için Dolgu Uygulaması | Nets - Güzellik ve Estetik için

Estetik Yüz İçin Dolgu Uygulaması

Estetik yüz uygulamalarında en sık tercihlerimizden biri olan dolgular, hyaluronik asit ve çeşitli kombinasyonlarıni içeren fabrikasyon ürünlerdir.  Dolgular tek kullanımlık enjektörler ile gelir ve kişiye özel uygulama yapılır.  Muayenehane ortamında en sık dudak dolgunlastirma,  göz altı aydınlatma, yerleşmiş çizgilerin altının doldurulması, elmacık yükseltme ve çene hattı belirginlestirme (jawline) olarak sıralanabilir.

 

Dolgu çeşitleri var mıdır?

 

Dolgu uygulaması ihtiyaca bağlı olarak her alana özgü farklı içeriğe sahip dolgular ile olur. En basitinden gözaltı aydınlatma icin kullanılan Dolgu ile çene hattı belirginlestirme için kullanıma Dolgu çeşidi birbirinden oldukça farklı içeriğe sahiptir. Kişinin tercihine göre farklılık gösteren ihtiyaç alanları doktor ve hasta görüşmesi sonrasında oluşturulur. 

 

Dolgu etki süresi ne kadardır?

 

Dolgu markasına ve Dolgu uygulama alanına göre Dolgu etki süreleri farklılık gösterir.  Kısaca bir genelleme yapacak olursak ince deri alanlarının altına uygulanan Dolgu süresi daha kısa ömürlü iken kemik üzeri veya derin plan Dolgu uygulama alanları daha uzun ömürlü olabilir. Dolgularin  vücuttan atılma süreleri kişiden kişiye metabolizma hızına göre de farklılık gösterir.

 

Dolgu uygulaması kimlere yapılabilir?

 

18 yaşın üzerinde herhangi bir metabolizma hastalığı olmayan ve hamile ya da emzirme döneminde olmayan herkese Dolgu uygulaması yapılabilir.

 

Dolgu uygulaması işlemi ne kadar sürer?

 

Muayenehane ortamında cilt temizliği sonrasında lokal anestezi kremi sürülür. Anestezik krem etkisi için 10 ile 15 dakika bekleme süresi vardır. Bekleme süresi sonrasında  cilt antiseptik solüsyon ile temizlenir ve Dolgu uygulama işlemi başlar.  İşlem enjektör ucu ya da kanul vasıtası ile Dolgu maddesinin ihtiyaç alanına enjekte edilmesi ile sonlanır. Islem süresi ortalam toplam 45 dakika ile 1 saat arasındadır.

 

Dolgu uygulaması sonrasında nelere dikkat etmeliyiz?

 

İşlem bir enjeksiyon işlemi olduğu için uygulama alanın temiz tutulması gerekirse antibiyotikli krem ile desteklenmesi gerekmektedir.  Enjeksiyon alanlarında kızarıklık, morluk , şişlik görülebilir. K vitamini içeren kremler bu belirtilerin giderilmesinde yardımcı olur. Profesyonel güneş koruyucu kremler mutlaka işlem sonrasında düzenli kullanılmalıdır.

 

Dolgu uygulaması işleminin etkisi ne zaman baslar?

 

Dolgu uygulaması işlemi konforlu olduğu kadar sonuçların hemen gözle görülür olması nedeni ile de tercih edilen bir uygulamadır. Uygulama sonrasında bol su tüketilmesi alkol ve sigaradan uzak durulması dokuya yerleşmesini kolaylaştırır ve daha etkili bir görüntü kazanılmasına yardımcı olur.

x

Bilgi Talep Formu

Mesajınız Başarıyla Gönderilmiştir
Mesajınız gönderilirken bir hata ile karşılaşıldı.
Lütfen daha sonra tekrar deneyiniz
5 Dk içerisinde en fazla 3 gönderim yapabilirsiniz
* Ekibimizin size özel deyatlı bilgi verebilmesi için dilerseniz fotoğrafınızı ekleyebilirsiniz
0 (232) 388 28 88
info@netsclub.com.tr