Hamilelikte Cilt Bakımınızda Neler Yapmalısınız?

Bir kadının en önemli, engüzel dönemlerinden olan hamilelikte cildimizin bakımı önemlidir. Önümüzde uzun bir dokuz ay var. Bunu takip eden  loğusalık dönemi.

Eğer; hamile kalmadan da deri hastalıklarından birine sahipsek (sedef, mantar, kontakt dermatit ) bu sürece girmeden önce uzman bir hekimle görüşüp hastalığımızla ilgili önlemleri almalıyız. Bazen bu dönem de bu tür hastalıklarda artış yaşanabilir.

Hamilelik döneminde vücudumuzdaki tüm sistemler değiştiği gibi, hormonlarımızın üretiminde de artış olacaktır. Progesteron hormonun aktif oluşu cildimizi daha da yağlandıracaktır. Onun için bu dönemde temizleme önemlidir. İçinde pareben içermeyen kimyasal boya ve koku maddeleri bulunmayan bir gel imdadımıza yetişecektir. Sabah-akşam temizleme yeterlidir.

Temizleme den sonra içeriğinde pareben, fitilat, retinol, soya özleri barındırmayan  kokusuz, parfümsüz nemlendiriciler kullanmak cildimizin nemini korumada bize yardım edecektir.

En dikkat etmemiz gereken şeylerin en başında değişen hormonlarımızdan dolayı maske tipi lekelenme yani melasmaya karşı derimizi fiziksel koruma faktörleriyle (içinde saf titanyum dioksit olanlar) korumaktır. 3-4 saatte bir tekrarlama   önemlidir.

BANYO SONRASI BAKIM

Hamilelikte ve lohusa döneminde ayrıca mantar enfeksiyonlarına da eğilim artmaktadır. Hijyeni abartmamak ve banyo sonrası anne adaylarının bunlara mutlaka dikkat etmesi gerekir.

Kulak içi, t Kulak arkası, t Boyun,

Kol altı, t Göğüs arası ve altları,

Göbek çukuru, t Kasık bölgesi,

Ayak parmaklarının; 

İyice kurulanması ve pamuklu çamaşır ve çorapların tercih edilmesi gerekir.

NELERDEN UZAK DURULMALI?

Kimyasal işlemlerden,

Boya, perma, röfle gibi işlemlerden,

Vitamin mineral eksikliğine bağlı tırnak sorunları varsa oje temizliyicilerinden,

Manikür ve pedikürde başkalarının da kullandığı aletlerden,

Rahatsız ayakkabılardan,

Korunmasız güneşten.

 

 

x

Bilgi Talep Formu

Mesajınız Başarıyla Gönderilmiştir
Mesajınız gönderilirken bir hata ile karşılaşıldı.
Lütfen daha sonra tekrar deneyiniz
5 Dk içerisinde en fazla 3 gönderim yapabilirsiniz
* Ekibimizin size özel deyatlı bilgi verebilmesi için dilerseniz fotoğrafınızı ekleyebilirsiniz
0 (232) 388 28 88
info@netsclub.com.tr