LAZER EPİLASYONUN MEVSİMİ KIŞ | Nets - Güzellik ve Estetik için

Lazer Epilasyonu Hangi Mevsim Yaptırmalıyız?

Yaz ayları için en gerekliliği hissedilen ve ihtiyacın ortaya çıktığı uygulamalardan biri de lazer epilasyondur. Hem kadın hem erkek için ihtiyaç olarak karşımıza gelen uygulamalardan biri olan lazer epilasyon ne zaman yaptırılmalıdır?

 

Gerekliliğinin yazın hissettiğimiz lazer epilasyonda başarının en çok sağlanacağı aylar kış aylarıdır. Peki neden yazın değil de kışın lazer epilasyon uygulamasında daha başarılı olunacaktır?

Lazer epilasyon sonrası yaklaşık bir hafta kadar güneş ışınlarından mümkün olduğunca korunmamız gerektiğinin altını  çizen uzmanlar, lazer epilasyon uygulaması sonrası cildin hassaslaşacağını ve güneşten alacağımız UV ışınlarının leke oluşturma olasılığını artıracağını belirtmektedir. Bunun dışında bir lazer epilasyondan en verim alınacak dönem, cildimizin renk tonumuza en yakın olduğu zamandır. Buradan çıkarabileceğimiz sonuç cildimizin güneş ışınlarını almadığı dönemde uygulanacak olan lazer epilasyonun hem leke oluşumunu meydana getirmediği hem de daha kısa seanslarla sonucun alınabileceğini göstermektedir.

 

Uzmanlar kışın hem aklımızda acabaların olmadan gönül rahatlığıyla lazer yaptırabileceğimizi hem de kışın yaptırırken yaza hazırlanıp,  lazer derdimizin yaz aylarında olmayacağının altını çizmektedir. O zaman şunu diyebiliriz lazer epilasyonda bizim en rahat etmemizi sağlayacak ve karşımıza gelebilecek sorunları en az indirecek zaman dilimi kış aylarıdır.

 

Kış ayında başlanan bir lazer epilasyon işlemi seansların uzaması ile yaza sarkabilir. Peki o zaman ne yapmalıyız? 

Özellikle yüz için yapılan lazerlerin kesinlikle yazın devam edilmemesi gerektiğini belirten uzmanlar, güneşten korunmaya ne kadar çok dikkat edersek edelim yüz için leke oluşumunun çok yüksek olabileceğini belirtmektedir.

 

Bununla birlikte yazın eğer lazer uygulamalarımız devam ediyorsa dikkat etmemiz gerekenler özellikle lazer öncesi en az 3-4 gün önceden güneş banyosu yapmamamız gerektiği, yukarıda da belirttiğim gibi lazer sonrası da en az 1 hafta güneşten uzak kalmamızdır. Özetle lazer epilasyon uygulamamızın devam ettiği yaz ayı boyunca güneşe çıkarken daha tedbirli olmalıyız ve güneş banyosundan kaçınmalıyız.

Güneş ışınına mağruz kalan açık yerlerimizi yaz ayları boyunca en az 30 faktörlük güneş koruyucular ile koruma altına almamız gerektiğidir ve lazer epilasyon işlemimiz devam ettiği süre içerisinde güneş koruyucu olmadan dışarı çıkmamalıyız.

 

Kısa bir özet çıkarmamız gerekirse; lazer epilasyon ve güneşin birbirine tepki vermesi kaynaklı cildimizde oluşacak kalıcı bir hasarın önüne geçmek için lazer epilasyon uygulamasının kış mevsiminde başlamamız gerektiğidir. Karşımıza gelebilecek olan güneş, tatil, deniz gibi durumlarda ise tedbiri elden bırakmamalıyız. Güneş banyosundan ve güneş koruyucularla cildimizi korumalıyız. Unutmamalıyız cildimiz bizim en değerli giysimiz...

 

 

 

 

 

 

 

x

Bilgi Talep Formu

Mesajınız Başarıyla Gönderilmiştir
Mesajınız gönderilirken bir hata ile karşılaşıldı.
Lütfen daha sonra tekrar deneyiniz
5 Dk içerisinde en fazla 3 gönderim yapabilirsiniz
* Ekibimizin size özel deyatlı bilgi verebilmesi için dilerseniz fotoğrafınızı ekleyebilirsiniz
0 (232) 388 28 88
info@netsclub.com.tr