Selülit Nedir ve Dermaheal LL Selülit için Etkisi? | Nets - Güzellik ve Estetik için

Selülit Nedir ve Dermaheal LL Selülit için Etkisi?

Üst derinin hemen altındaki canlı tabakada metabolik ve kalıtımsal nedenlerle oluşan dolaşım bozukluğu kaynaklı su ve yağ tutulmasıyla gelişen  ‘’portakal kabuğu’’ görünümlü oluşumlara selülit denir. Selülit oluşumunda genetik nedenler, metabolik nedenler, yanlış yaşam alışkanlıkları ve anatomik nedenler (düz tabanlık, yanlış duruş bozuklukları) rol oynar.Selülit erkekler de ender görülürken, kadınlar da bu oran yüksektir. Bunun başlıca nedenlerinden biri kadındaki kolleje lifleri diktir ve bu dik kollajen lifleri selülitli doku üzerine kolayca yerleşir. Ayrıca öströjen hormonu, vücutta su tutmaya ve ödeme iyi bir zemin hazırlar.

Selülit kilodan bağımsız bir oluşumdur. Çeşitli nedenlerle dolaşımın yavaşlaması, lenf sistemiyle vücuttaki  toksinlerin atılamaması sonucu hücreler arası yağ birikmesi ve ödem oluşumuyla açıklanabilir. Günümüz yaşam şartları selülit oluşumuna  iyi bir zemin hazırlar. Hareketsiz bir yaşam, hazır işlenmiş gıdalar, saf su içiminin yerini gazlı içeceklerin alışı, alkol ve sigara tüketimi bunların başındadır.Bize düşen 4 evreden oluşan bu sıkıntılı oluşumdan daha yolun başındayken  kurtulmak , ilerlememesi için gerekli önlemleri almaktır. Bir uzmanla görüşüp durumumuz hakkında bilgi almak, bize uygun tedavi seçeneklerini belirlemek (Dermaheal LL selülit masajı, radyo frekans tedavileri, mezo-terapi , kavitasyon, vakum, lipo-frezze)

Dermaheal LL;

Selülitlerin ve portakal kabuğu görünümünün azaltılması ile fazla genişlemiş yağ dokusunun düzenlenmesinde kullanılır. Yağ yakıcı etkileri ile bölgesel incelmenin sağlanması, cildin elastikiyetinin ve elastin fibrillerin miktarının arttırılarak geliştirilmesine yardımcı olur.

Dermaheal LL içinde temelde 3 madde yer alıyor.

IGF-1: Yağ yakıcı etkisi vardır. Kollajen dokuyu geliştirdiği için yağ tabakası üzerindeki derinin tonusunu geliştirir ve görünümünu düzletmeye yardımcıdır. 

Phosphatadil colin (lesitin): Vücudumuzda da yer alan bir maddedir. Yağ yakımında etki gösterir. Vücudumuzdaki yağ hücrelerinin duvarlarını yıkımına yardım eder ve yağı parçalar.

Carnitin: Vücudumuzda da yer alan ve enerji metabolizması içinde bulunan bir maddedir. Mitokondrilerde yağ yakımını sağlar ve enerji oluşumu yaratır.

Bunun yanısıra düzenli egzersiz yapın;


Selülit oluşumuna ortam hazırlayan en önemli etkenlerden biri hareketsizliktir. Selülitlerin en çok ortaya çıktığı bacak ve basen bölgeleri uzun süre hareketsiz kalırsa bu bölgelerde selülitli dokunun oluşması çok kolay olur. Eğer düzenli olarak spor yapmaya başlarsanız, bu bölgelerde kas oluşumunu sağlayabilir ve böylece selülitlerinizden kurtulabilirsiniz.

Tuz tüketimini azaltın;

Tuz vücutta su kaybına neden olduğu için pek çok hastalığa sebep gösterilebilir. Bunların başında da selülit oluşumu gelir.

Bol su tüketimi;

Vücudun en büyük ilacı sudur. Her türlü cilt rahatsızlığının altında su tüketiminin az oluşu barınmaktadır. Su içmek, ödem atmanın ve vücudunuzdaki şiş görünümlerin azalmasını sağlar. Kilo vermeye yardımcı olur ve metabolizmayı hızlandırarak selülitli bölgelerde yağ yakımını kolaylaştırır.

Gereken sabrı göstererek ve bunları bir hayat tarzına dönüştürerek  istediğimiz sonuca ulaşmak bizim ödülümüz olacaktır.

 

 

 

x

Bilgi Talep Formu

Mesajınız Başarıyla Gönderilmiştir
Mesajınız gönderilirken bir hata ile karşılaşıldı.
Lütfen daha sonra tekrar deneyiniz
5 Dk içerisinde en fazla 3 gönderim yapabilirsiniz
* Ekibimizin size özel deyatlı bilgi verebilmesi için dilerseniz fotoğrafınızı ekleyebilirsiniz
0 (232) 388 28 88
info@netsclub.com.tr