zerona lazer ile zayıflama | Nets - Güzellik ve Estetik için

Zerona Nedir?

Zerona, ABD’de FDA onaylı ilk düşük güç lazer teknolojisi olan ve bölgesel inceltmede istatiksel klinik kanıtlar sunan ilk ve tek lazerdir. 5 adet bağımsız diod lazer ile biyolojik fonksiyonları stimüle ederek vücuttaki yağ emilimini hızlandırır. Cerrahi bit müdahale olmaması dolayısıyla hastanın uygulama esnasında aktif konumda olmasını sağlar. 

Zerona Uygulamasının Faydaları Nelerdir?

Olumlu sonuçları klinik olarak kanıtlanan Zerona; bölgelsel incelme ve sıkılaşmayı sağlarken, selülitlerin giderilmesine yardımcı olur. 

Zerona Hangi Bölgelerde Uygulanabilir?

Zerona bölgesel incelmenin, vücut sıkılaşmasının ve selülit dokusunun düzeltilmesinin gerekli olduğu tüm bölgelere uygulanabilir. Genel olarak uygulama için karın, bacak, bacak içi, bel, basen, kalça, diz ve diz üstü, alt bacak ve sırt bölgeleri tercih edilmektedir.

Zerona Uygulamasının Süresi ve Aşamaları Nedir?

Zerona cihazı uzman tarafından gerekli bölgeye göre konumlandırılır ve mevcut probleme göre yaklaşık 20-40 dakikalık seanslar şeklinde istenilen bölge lazer ışımasına tabi tutulur. Düşük seviye lazer iletimi ile hücre içindeki yağı küçük zerreciklere ayırarak dağıtır. Daha sonra sıvılaşan bu yağlar hücre zarında geçici olarak oluşan gözeneklerden sızarak lenfatik sistem tarafından emilinceye kadar kalacağı hücreler arası ortama taşınır ve böylece milyonlarca yağ hücresi küçülmeye başlar. Bu süreçte yağ hücreleri hiçbir zarar görmez ve bozuluma uğramaz. İşlem sonucunda ve tekrarlanan seanslar ile uygulama yapılan bölgede santim cinsinden incelmeler meydana gelir. Kişinin problemine, vücut yapısına ve biyolojik fonksiyonlarına göre değişmekle birlikte ortalama seans sayısı 6-10 arasında değişiklik göstermektedir. Beklenen sonuçlar ve doğru bir program için seans aralıkları 3 günden fazla olmamalıdır.

Zerona Uygulaması Kimler İçin Sakıncalıdır?

Zerona işlemi hamile veya emziren kadınlara, karaciğer/böbrek hastalığı olan, lenfatik sistem rahatsızlığı olan, aktif olarak veya tedavi süreci üzerinden 1 yıl geçmemiş kanser hastası olan, kalp pili taşıyan, mevcut ve düzenli olarak enflamasyon durdurucu ilaç alan kişilere (kortikoid streoidler vb.) uygulanmaz. Kardiyo vasküler hastalığı bulunanlara (hipertansiyon vb.) ve metabolik rahatsızlıkları olanlara (hipotiroidizm, diabet vb.) gözlem eşliğinde uygulama yapılmalıdır.

Zerona Uygulaması Öncesinde ve Sonrasında Dikkat Edilmesi Gerekenler Nelerdir?

Zerona işlemi öncesinde asprin, kas gevşetici, kan sulandırıcı ilaçlar ve alkollü içecekler kullanılmamalıdır. İşlem sonrasında mutlaka yağsız besinler tüketilmeli ve alkollü içecekler kullanılmamalıdır. Uygulama süreci içerisinde bir günde en az 3 litre su tüketilmelidir. 

Zerona Uygulamasının Yan Etkileri Nelerdir?

İnvaziv bir uygulama olmayan Zerona’nın, yağ kaybı dışında hiçbir yan etkisi bulunmamaktadır.

x

Bilgi Talep Formu

Mesajınız Başarıyla Gönderilmiştir
Mesajınız gönderilirken bir hata ile karşılaşıldı.
Lütfen daha sonra tekrar deneyiniz
5 Dk içerisinde en fazla 3 gönderim yapabilirsiniz
* Ekibimizin size özel deyatlı bilgi verebilmesi için dilerseniz fotoğrafınızı ekleyebilirsiniz
0 (232) 388 28 88
info@netsclub.com.tr