Günümüzde genç bir görünümü sürdürmek veya yeniden kazanmak pek çok insan için önemli bir durum haline gelmiştir. Oluşmuş deri yaşlanma belirtileri ile mücadelede ise günümüzde pek çok tedavi yaklaşımı bulunmaktadır. Geçmişte sarkmış ve kırışmış deriyi düzeltmek için sıklıkla cerrahi yöntemlere baş vurulmuştur. Son yıllarda non-invaziv olarak adlandırılan, daha az zarar veren, ağrısız, yan etkisi olmayan, konforu yüksek tedaviler tercih edilmektedir. Kişiler işlem sonrası hemen günlük yaşamına dönebileceği yöntemleri istemektedir. Cildimize yeniden sıkılık kazandırmak ve kırışıklıklardan kurtulmak için geliştirilen Exilis Uygulaması, odaklanmış radyofrekans ve ultrasound enerjisini aynı başlıkta barındıran tek sistem ile yapılmakta ve etkinlik açısından öne çıkmaktadır. Sistem FDA(Amerikan Gıda ve İlaç Dairesi) onaylı bir sistemdir.

Nasıl etki eder?

Cildimize sıkılık veren kollajen dediğimiz yapılardır ve kollajenin azalması deride sarkmaya ve kırışmaya neden olur. Yüz Germede uygulanan odaklanmış termal enerji, kollajen liflerinin üçlü-sarmal yapısını bozar. Kollajen lifleri uygulanan bu ısıdan etkilenmekte ve  çözülme işlemi başlamaktadır. Kollajenin yapısındaki  bu değişiklikler fibroblast dediğimiz hücreleri harekete geçirir ve yeni kollojen üretimi başlar. Sonunda cilt yeniden kollajen ile dolar. Exilis uygulaması ile oluşan yeni kollajen, deride kırışıklıklarda azalma, sıkılaşma, daha canlı bir deri görünümünü sağlar. İnvaziv olmayan bu sistem sayesinde kalıcı ve fark edilir sonuçlar oluşur. Bu sistem sayesinde kollajen aktivasyonu ve yeni bağ doku oluşumu için ne yüksek değerlerdeki ısıya ne de buna bağlı fazla ağrıdan anestezi gerektiren işlemlere gerek duyulmaz.

Exilis uygulamasının diğerlerinden en önemli farkı hibrit bir teknoloji ile birlikte uygulanıyor olmasıdır. Odaklanmış RF Teknolojisi ve Ultrasonu eş zamanlı olarak verebilen tek uygulamadır. Sadece Fokuslu Ultrasonların kullanımlarında oluşan 65-70C derecelik ısıyı hem kontrollü olacak şekilde 42-45C de tutar hemde homojen şekilde daha güvenli olarak cilt altına penetre etmesini sağlar. Yan etkisi yüksek olan tek seanslık agresif uygulamalar yerine daha homojen enerji dağılımı sağlayarak hasta konforunu ve memnuniyeti arttırmaktadır. Konforlu ve güvenli oluşu dudak çevresindeki sigara izlerine, nasolabial alana, alın ortasına ve en önemlisi göz çevresine kullanılmasını sağlamaktadır. Homojen ve güvenli enerjinin göz kapağına dahi uygulanabiliyor olması fark yaratacak bir özelliktir.

Uygulama nasıl yapılmaktadır?

Öncelikle  hasta, uygulama ve sistemin etki mekanizması hakkında bilgilendirilir ve onayı alınır. Uygulama bölgesine ultrason jeli sürülüp kişinin ve uygulama yapılacak bölgenin özelliğine göre ayarlar yapılır. Uygulama süresi tüm yüz için ortalama 45 dakika iken bölgesel uygulamalar yapılabilmektedir. Göz kapağı ve çevresine 10 dakika ya da boyun bölgesine veya dekolteye 10 dakikalık uygulamalar yapılabilir. Özellikle bölge belirtecek olursak orta yüz, dudak üstü sigara çizgileri, sarkmış ya da kırışmış boyun, dekolte ve el sırtı gibi cilt elastikiyetini kaybetmiş ve kırışmış tüm bölgelere güvenli bir şekilde uygulama yapılabilmektedir. Tamamen ağrısız ve hasta konforu çok yüksek bir yöntemdir. Uygulama yüz anatomisi konusunda bilgi gerektirmektedir. Sistem aynı zamanda Vücutta aşlığana da sahip olup bölgesel incelme, şekillendirme ve en ödemlisi sıkılaşmayı aynı anda yapar.

x

Bilgi Talep Formu

Mesajınız Başarıyla Gönderilmiştir
Mesajınız gönderilirken bir hata ile karşılaşıldı.
Lütfen daha sonra tekrar deneyiniz
5 Dk içerisinde en fazla 3 gönderim yapabilirsiniz
* Ekibimizin size özel deyatlı bilgi verebilmesi için dilerseniz fotoğrafınızı ekleyebilirsiniz
0 (232) 388 28 88
info@netsclub.com.tr